Олгица Главчић, представник породице, заступник Мирољуб Дугалић и директор наше болнице, др Зоран Мрвић, јуче су потписали Уговор о куповини ултразвучног апарата најновије генерације, који је још једна донација Миломира Главчића. Вредност ове донације је 70 000 евра.

Миломир Главчић је Краљеву донирао преко два милиона евра, а половину од тог износа је наменио нашој установи. Једина водиља коју овај велики добротвор има је да помогне другима. На тај начин, како каже, и себе усрећује. Његове донације су намењене великом броју људи, јер се труди да што више њих има користи од његове помоћи.

Зато је и опредељен да помаже болницама јер у њима треба да буде што више савремених апарата који ће олакшати лечење пацијената. Наш добротвор је пожелео да се ти апарати што мање користе, односно да становништво буде здраво. За разлику од болнице, којој је пожелео што мање посла, вртићу на Берановцу у чију градњу је уложио 200 000 евра, пожелео је да се користи што више.

Очекује се да купљени ултразвучни апарат буде допремљен у року од 60 дана.