У Краљеву је јуче преминуо прим. др Радомир Витковић, анестезиолог и шеф Одсека интензивне терапије у Општој болници ”Студеница” Краљево.

Др Радомир Витковић је рођен 03.04.1958. Мирушама, општина Билећа, а од 1965. године живео је у Чачку, где је завршио основну школу и Гимназију. На Медицинском факултету у Београду дипломирао је 13.04.1983. године, а новембра исте године започео радни однос у тадашњем Медицинском центру ”др Љубинко Ђорђевић” у Краљеву.

Специјалистичке студије је завршио у октобру 1989. године, од када ради као анестезиолог у Служби анестезије и реанимације . На место шефа Одсека интензивне терапије је распоређен 2007. године, а две године касније постаје примаријус.

Др Витковић је био ожењен, отац двоје деце.

Комеморативни скуп поводом смрти доктора Витковића ће се одржати сутра, 09. јануара у 09 часова у ресторану Хируршке болнице, а сахрана је истог дана у 13:00 часова на старом гробљу у Краљеву.