Na dan Svetog Save, 27. januara, Visoka medicinska škola strukovnih studija iz Ćuprije organizovala je prvu Svetosavsku akademiju, na kojoj su se okupili diplomirani studenti, profesori, gosti i saradnici.

Među zvanicama je bio i direktor Opšte bolnice ”Studenica”’ – dr Zoran Mrvić, kome je uručena povelja za izuzetan doprinos naše bolnice  u radu i razvoju ove visokoškolske ustanove. Nagradu je uručio direktor VMSŠ Ćuprija profesor Hristos Aleksopulos, poželevši uspeh u daljem radu i zajedničkoj saradnji.

Sa skupa je upućena zajednička želja da mladi stručnjaci, koji se obrazuju u ovoj školi i našoj bolnici kao nastavnoj bazi, svoja znanja i veštine primene u zdravstvenim ustanovama u našoj zemlji.