U Kraljevu je juče preminuo dr Dragan Plavšić, specijalista otorinolaringologije u penziji. Dr Plavšić je rođen 30. septembra 1951. godine u mestu Rudare kod Kuršumlije. Osnovnu i srednju medicinsku školu je završio u Prištini. Diplomirao je na Medicinskom fakultetu u Beogradu 1976. godine.

Specijalizaciju iz otorinolaringologije je završio 1983. godine. Od 2011. do 2016. godine je bio načelnik ORL i MFH službe, kada je penzionisan. Tokom svog bogatog radnog veka bio je predsednik kraljevačke podružnice Srpskog lekarskog društva i predsednik Sindikata lekara i farmaceuta Zdravstvenog centra ”Studenica”.

Iza sebe je ostavio ćerke Marinu i Draganu i unuka Marka.

Komemorativni skup povodom smrti dr Dragana Plavšića će se održati  danas u 13:30 časova u restoranu hirurške bolnice, a sahrana u subotu, 31.08.2019. godine u 14:00 časova na Novom kraljevačkom groblju.