01. ДЕЦЕМБАР – СВЕТСКИ ДАН БОРБЕ ПРОТИВ СИДЕ

01.	ДЕЦЕМБАР – СВЕТСКИ ДАН БОРБЕ ПРОТИВ СИДЕ
(ПРЕУЗЕТО СА САЈТА ИЗЈЗС ''БАТУТ'') ГЛОБАЛНА СОЛИДАРНОСТ, ЗАЈЕДНИЧКА ОДГОВОРНОСТ У свом обраћању поводом Светског АИДС дана, 1. децембра 2020. године, генерална директорка УНАИДС-а је рекла да пандемија КОВИД-19 прети да наруши напредак који је свет постигао у здравству и развоју током последњих 20 година, укључујући постигнућа у одговору на пандемију узроковану ХИВ-ом. Данас се више од 12 милиона људи инфицираних ХИВ-ом још увек не лечи, а 1,7 милиона љу...

ДЕЗИНФЕКЦИЈА ХИРУРШКЕ БОЛНИЦЕ

Под стручним надзором и контролом Завода за јавно здравље Краљево, a у циљу спречавања појаве и ширења корона вируса, екипе Цивилне заштите извршиле су дезинфекцију простора у Хируршкој болници. У петак, 27. новембра, дезинфиковане су радне просторије, болесничке собе, заједничке просторије, лифтови. Сличне активности ће се спроводити и у наредном периоду, у складу са препорукама надлежних институција.