SOLIDARNOST NE POZNAJE GRANICE

Da život ume da napiše neobične priče, pokazalo se na još jednom primeru. Nije nikakva novost podatak da je kraljevačka Služba opšte hirurgije bila veoma cenjena i u staroj Jugoslaviji, naši hirurzi su i danas poznati u Srbiji i regionu po neverovatno teškim i uspešno izvedenim operativnim zahvatima. Zahvaljujući jednom neobičnom susretu Božane Uzur, instrumentarke iz Bosanskog Broda koja od 1992. godine živi i radi u Nemačkoj i dr Milana Maksimovića, hirurga

JOŠ JEDNA DONACIJA ZA NAŠU BOLNICU

Dokazani prijatelj naše ustanove Lidija Janićijević – Kraljevčanka koja već dugo radi u Univerzitetskoj klinici u Bazelu, još jednom je pokazala da nije zaboravila grad iz kojeg je potekla. Ovoga puta je obezbedila dva defibrilatora, aparate koji će se koristiti u Službi za interne bolesti. Ne skrivajući zadovoljstvo što je u mogućnosti da pomogne svojim doskorašnjim sugrađanima, Lidija je istakla da će se i u narednom periodu truditi da nam, uz podršku i raz...