Svetski dan bez duvana 31. maj 2022. godine

Svetski dan bez duvana  31. maj 2022. godine
Duvan: pretnja našoj životnoj sredini Svetski dan bez duvana se svake godine obeležava na globalnom, kao i na nacionalnom i lokalnom nivou u mnogim zemljama sveta. Zbog upotreba duvana i izloženosti duvanskom dimu svake godine prevremeno umre najmanje osam miliona ljudi u svetu. Pored toga što dovodi do brojnih negativnih posledica po zdravlje, duvan ima negativni uticaj na našu životnu sredinu i time  dodatno šteti našem zdravlju. Stoga je ove godine Svetska

JOŠ JEDAN USPEH SESTARA KRALJEVA NA ČETVRTOM SIMPOZIJUMU UUMSZTRS ZLATIBOR 11.-15.05.2022.

JOŠ JEDAN USPEH SESTARA KRALJEVA NA ČETVRTOM SIMPOZIJUMU UUMSZTRS                                                                                ZLATIBOR 11.-15.05.2022.
Na četvrtom Simpozijumu Unije udruženja medicinskih sestara i zdravstvenih tehničara Republike Srbije učestvovalo je 170  medicinskih sestara i zdravstvenih tehničara  iz Srbije,  kantona Sarajevo, distrikta Brčko, Makedonije i Nemačke. Imali smo priliku da se profesionalno iskažemo i afirmišemo, da razmenimo iskustva i proširimo profesionalne kontakte. Otvorili smo puteve saradnje, proširili  znanja u interesu bolje stručne prakse. Možemo reći da naša Unija z

OBAVLJENI BESPLATNI PREGLEDI PACIJENATA SA PSORIJAZOM

Sekcija za dermatovenerologiju Srpskog lekarskog društva (SLD) otpočela je sprovođenje projekta čiji je cilj unapređenje lečenja pacijenata sa psorijazom u Srbiji, pod sloganom '' Za život bez psorijaze''. U Odeljenju za kožne bolesti naše bolnice protekle subote obavljeni su besplatni pregledi pacijenata sa psorijazom. Preglede je, uz asistenciju naših dermatovenerologa, obavljala prof. dr Mirjana Milinković – Srećković iz Univerzitetskog kliničkog centra Srbije.

LEPE REČI NAŠIH PACIJENATA – PODSTICAJ, SNAGA I PONOS

Još jedna pohvala je pristigla na adresu naše ustanove. U skladu sa Zakonom o zaštiti podataka o ličnosti ne objavljujemo podatke o pacijentu, a pismo prenosimo u celini. Opšta bolnica ''Studenica'' Kraljevo Vršiocu dužnosti direktora mr sci. med. dr Zoranu Mrviću Glavnoj medicinskoj sestri Odseka za hemio terapije sa specijalističko – konsultativnom ambulantom Dok sam bio mlađi i naravno zdraviji, nerado sam išao kod lekara. Odlazio sam kad baš moram...