др Предраг Миленковић
специјалиста гастроентерологије
(28.10.1957. – 22.06.2022.)

У Краљеву је данас у раним јутарњим часовима преминуо др Предраг Миленковић, специјалиста гастроентерологије и шеф Одсека за гастроентерологију Опште болнице ”Студеница”.

Др Предраг Миленковић је рођен 28.10.1957. године у Чачку, где је завршио основну и средњу школу. Дипломирао је на Медицинском факултету у Београду 1983. године.

По завршеном факултету заснива радни однос у чачанској болници ”Драгиша Мишовић”, где је радио до 1985. године, када прелази у Природно лечилиште Матарушка Бања. Специјалистички испит из интерне медицине положио је 1992. године.

Од 14.03.1994. године радио је у кабинету за гастроентерологију тадашњег Медицинског центра ”Студеница” Краљево. Након завршене субспецијализације из гастроентерологије 1997. године радио је као гастроентеролог и обављао је функцију шефа Одсека за гастроентерологију.

Др Предраг Миленковић је био ожењен, отац троје деце.

Поводом смрти др Миленковића, у четвртак 23. јуна у 11 часова у ресторану хируршке болнице ће се одржати комеморативни скуп. Опело је заказано за петак у 13 часова испред породичне куће у Мршинцима код Чачка, а потом и сахрана на локалном гробљу.