dr Predrag Milenković
specijalista gastroenterologije
(28.10.1957. – 22.06.2022.)

U Kraljevu je danas u ranim jutarnjim časovima preminuo dr Predrag Milenković, specijalista gastroenterologije i šef Odseka za gastroenterologiju Opšte bolnice ”Studenica”.

Dr Predrag Milenković je rođen 28.10.1957. godine u Čačku, gde je završio osnovnu i srednju školu. Diplomirao je na Medicinskom fakultetu u Beogradu 1983. godine.

Po završenom fakultetu zasniva radni odnos u čačanskoj bolnici ”Dragiša Mišović”, gde je radio do 1985. godine, kada prelazi u Prirodno lečilište Mataruška Banja. Specijalistički ispit iz interne medicine položio je 1992. godine.

Od 14.03.1994. godine radio je u kabinetu za gastroenterologiju tadašnjeg Medicinskog centra ”Studenica” Kraljevo. Nakon završene subspecijalizacije iz gastroenterologije 1997. godine radio je kao gastroenterolog i obavljao je funkciju šefa Odseka za gastroenterologiju.

Dr Predrag Milenković je bio oženjen, otac troje dece.

Povodom smrti dr Milenkovića, u četvrtak 23. juna u 11 časova u restoranu hirurške bolnice će se održati komemorativni skup. Opelo je zakazano za petak u 13 časova ispred porodične kuće u Mršincima kod Čačka, a potom i sahrana na lokalnom groblju.