др Зоран Стевановић, специјалиста дечје хирургије
Начелник Службе за дечју хирургију
(1965. – 2022.)

У Београду је јуче преминуо др Зоран Стевановић, дечји хирург и начелник Службе за дечју хирургију Опште болнице ”Студеница”.

Рођен je 16.01.1965. године у Трстенику, где је завршио основну и средњу школу. Медицински факултет у Нишу је завршио у јуну 1990. и исте године се запослио у Дому здравља Трстеник.

У мају 2000. године је завршио специјалистичке студије из дечје хирургије, а у децембру исте године засновао радни однос у тадашњем Здравственом центру ”Студеница”.

Од децембра 2014. године је био начелник Службе за дечју хирургију.

Др Стевановић је био ожењен, иза себе је оставио две кћерке и унуку.

Комеморација поводом смрти др Зорана Стевановића ће се одржати у петак, 04. новембра у 12 часова, у ресторану хируршке болнице, а сахрана је у суботу у 13 часова на гробљу у Врњачкој Бањи.

Недостајаће нам његов искрен, готово дечачки осмех, речи подршке када је тешко, похвале за добро одрађен посао. Сигурни смо да ће га и наши најмлађи пацијенти памтити као племенитог и веселог дива који је, својом пожртвованошћу и љубављу коју је несебично делио, заслужио место у њиховим стиховима и срцима.