U skladu sa planom Ministarstva zdravlja, u subotu i  nedelju od 08 do14 časova obavljeni su preventivni pregledi građana Kraljeva i okoline. Pregledi su obezbeđeni za sve naše sugrađane, bez obzira na to da li imaju zdravstveno osuguranje ili ne.

U subotu, 07.08.2021. godine preventivni pregled je podrazumevao pregled oftalmologa, ultrazvučni pregled štitne žlezde i laboratorijske analize hormona FT4 i TSH.

Pregledano 40 pacijenata, 38 pacijenata sa regulisanim zdravstvenim osiguranjem, a 2 pacijenta bez.

Ukupno je urađeno: 21 oftalmološki pregled, 32 laboratorijske analize i 30 ultrazvučnih pregleda štitne žlezde.

U nedelju, 08.08.2021. godine, preventivni pregled je obuhvatao pregled interniste, ultrazvuk štitne žlezde i laboratorijske analize hormona FT4 i TSH.

Tog dana je pregledano 53 pacijenta, bez obzira na to da li imaju osiguranje ili ne.

Urađeno je 42 internistička pregleda, 40 laboratorijskih analiza i 32 ultrazvučna pregleda štitne žlezde.

Pregledano je ukupno 93 pacijenta, urađeno 42 pregleda interniste, 21 pregled oftalmologa, 72 laboratorijske analize hormona TSH i FT4 i 62 ultrazvučna pregleda štitne žlezde.

Akcija besplatnih preventivnih pregleda će se nastaviti i narednog vikenda, a sve u cilju rane dijagnostike i promocije prevencije kao najefikasnijeg načina brige o svom zdravlju.