Dr Milka Veličković, specijalista radiologije
(1959 – 2022)

U subotu, 15. januara, u Kraljevu je preminula dr Milka Veličković, radiolog.
Dr Milka Veličković je rodjena 15.04.1959. godine u Kraljevu, gde je završila Osnovnu školu i Gimnaziju. Medicinski fakultet u Beogradu upisala je 1978. godine i isti u roku završila. U Zdravstvenom centru “Studenica” se zaposlila 1982. godine. Specijalizaciju iz radiologije je završila 1992. godine, od kada je kao radiolog angažovana u Službi za radiologiju. U istoj službi je kasnije imenovana za načelnika, a potom je, uz redovan rad, obavljala i funkciju pomoćnika direktora Zdravstvenog centra “Studenica”. U prevremenu penziju je otišla 2018. godine. Pamtićemo je kao vrsnog stručnjaka u svom poslu, doktorku koja je imala poseban prostup pacijentima, sa puno razumevanja i blagih reči.
Iza sebe je ostavila sina Miloša.
Dr Milka Veličković će biti sahranjena na starom groblju u Kraljevu u utorak, 18.01.2022. u 12 časova.