U Kraljevu je juče preminuo prim. dr Radomir Vitković, anesteziolog i šef Odseka intenzivne terapije u Opštoj bolnici ”Studenica” Kraljevo.

Dr Radomir Vitković je rođen 03.04.1958. Mirušama, opština Bileća, a od 1965. godine živeo je u Čačku, gde je završio osnovnu školu i Gimnaziju. Na Medicinskom fakultetu u Beogradu diplomirao je 13.04.1983. godine, a novembra iste godine započeo radni odnos u tadašnjem Medicinskom centru ”dr Ljubinko Đorđević” u Kraljevu.

Specijalističke studije je završio u oktobru 1989. godine, od kada radi kao anesteziolog u Službi anestezije i reanimacije . Na mesto šefa Odseka intenzivne terapije je raspoređen 2007. godine, a dve godine kasnije postaje primarijus.

Dr Vitković je bio oženjen, otac dvoje dece.

Komemorativni skup povodom smrti doktora Vitkovića će se održati sutra, 09. januara u 09 časova u restoranu Hirurške bolnice, a sahrana je istog dana u 13:00 časova na starom groblju u Kraljevu.