U nedelju, 26. maja u periodu od 08:00 do 16:00 časova, u 170 zdravstvenih ustanova u Srbiji je sprovedena akcija besplatnih preventivnih pregleda, četrnaesta po redu. Ista akcija je spovedena i u Opštoj bolnici ”Studenica”.

Ovoga puta za građane Kraljeva i okoline organizovani su sledeći pregledi:

– Merenje nivoa šećera u krvi;

– Merenje krvnog pritiska;

– EKG;

– Oftalmološki pregled;

– Ultrazvuk abdomena.

Od ukupno 190 pregledanih naših sugrađana,  dvoje nije imalo regulisano zdravstveno osiguranje, a troje je upućeno na dalje pretrage.

Urađeno je ukupno 702 pregleda  (po 140 analiza nivoa šećera u krvi, EKG i merenje krvnog pritiska; 161 ultrazvučni pregled abdomena i 121 oftalmološki pregled).

U dosadašnjim akcijama u Srbiji je pregledano blizu 300 hiljada ljudi, a u Kraljevu 2 867. Građani pridaju veliki značaj prvenciji oboljenja, brinu o svom zdravlju, čime pokazuju i brigu o široj društvenoj zajednici.

Kako je navedeno u zvaničnom izveštaju Ministarstva zdravlja,ovoga puta je zabeležen rekordan odziv građana na ove preglede, što opravdava postojanje i nastavak ovakvih akcija.