dr Zoran Stevanović, specijalista dečje hirurgije
Načelnik Službe za dečju hirurgiju
(1965. – 2022.)

U Beogradu je juče preminuo dr Zoran Stevanović, dečji hirurg i načelnik Službe za dečju hirurgiju Opšte bolnice ”Studenica”.

Rođen je 16.01.1965. godine u Trsteniku, gde je završio osnovnu i srednju školu. Medicinski fakultet u Nišu je završio u junu 1990. i iste godine se zaposlio u Domu zdravlja Trstenik.

U maju 2000. godine je završio specijalističke studije iz dečje hirurgije, a u decembru iste godine zasnovao radni odnos u tadašnjem Zdravstvenom centru ”Studenica”.

Od decembra 2014. godine je bio načelnik Službe za dečju hirurgiju.

Dr Stevanović je bio oženjen, iza sebe je ostavio dve kćerke i unuku.

Komemoracija povodom smrti dr Zorana Stevanovića će se održati u petak, 04. novembra u 12 časova, u restoranu hirurške bolnice, a sahrana je u subotu u 13 časova na groblju u Vrnjačkoj Banji.

Nedostajaće nam njegov iskren, gotovo dečački osmeh, reči podrške kada je teško, pohvale za dobro odrađen posao. Sigurni smo da će ga i naši najmlađi pacijenti pamtiti kao plemenitog i veselog diva koji je, svojom požrtvovanošću i ljubavlju koju je nesebično delio, zaslužio mesto u njihovim stihovima i srcima.