SEĆANJE
doc. dr Zoran Đorđević, hirurg
(1951 – 2020)

U utorak, 04. avgusta, u Kraljevu je preminuo doc. dr Zoran Đorđević, hirurg u penziji.
Dr Zoran Đorđević je rođen 28.08.1951. godine u Beogradu. Kao sin dr Ljubinka Đorđevića, lekara koji je postavio temelje tadašnjeg Medicinskog centra i savremenog zdravstvenog sistema u Kraljevu, još u ranom detinjstvu je zavoleo medicinu. Po završetku osnovne i srednje škole, uspešno završava studije medicine na Medicinskom fakultetu u Beogradu, kao i specijalizaciju iz hirurgije.
Bio je zaposlen u Kliničkom centru Srbije, na Klinici za digestivnu hirurgiju, gde je proveo ceo svoj radni vek. Kao veoma cenjen stručnjak među kolegama, svoje znanje je nesebično prenosio mladim lekarima podjednako u školskoj klupi, hirurškoj sali ili ambulanti.
Penzionisan je 28.08.2016. godine sa mesta načelnika ambulante hirurgije pri stacionaru Prve hirurške klinike u Beogradu.
Doc. dr Zoran Đorđević je sahranjen u četvrtak, 06.08. na Starom kraljevačkom groblju.