Dr Dragan Arsić, specijalista dečje hirurgije
(1951. – 2024.)

Danas je u Kraljevu, posle teže bolesti, preminuo dr Dragan Arsić, specijalista dečje hirurgije i dugogodišnji direktor Zdravstvenog centra ”Studenica”.

Dr Dragan Arsić je rođen 22.marta 1951. godine u Mušnikovu, Opština Prizren. Medicinski fakultet je završio u Beogradu 1977. godine, a specijalistički ispit iz dečje hirurgije položio je 1985. godine, takođe u Beogradu.

U Zdravstvenom centru ”Studenica” radio je od 1977. godine kao lekar opšte prakse u Službi opšte medicine i Službi hitne pomoći.

Od 1985. godine je radio kao lekar specijalista u Službi za dečju hirurgiju. Tokom 1989. godine bio je na stručnom usavršavanju na Dečjoj hirurškoj klinici u Beogradu.

Funkciju v.d. direktora Zdravstvenog centra ”Studenica” obavljao je u dva navrata od decembra 2000. do jula 2001. godine i od 26. jula do 15. decembra 2002. godine. Od 16. decembra 2002. do 16. januara 2012. godine bio je direktor Zdravstvenog centra ”Studenica” Kraljevo, kada je naša ustanova među prvima u državi sprovodila reforme u zdravstvu i bila deo mnogih značajnih projekata. Kao takav, naš Zdravstveni centar je višestruko nagrađivan, a 2006. godine je naša Opšta bolnica dobila laskavo državno priznanje ”Najbolja bolnica u stalnom sprovođenju kvaliteta rada.

Penzionisan je 22.marta 2016. godine.

Pamtićemo ga po snažnoj energiji kojom je motivisao svoje saradnike da sve postavljene zadatke obavljaju pedantno i blagovremeno.

Komemorativni skup povodom smrti dr Arsića će se održati u petak, 26. januara u 9:30 časova u restoranu hirurške bolnice, a sahrana će se obaviti istog dana u 12:00 časova, na starom groblju u Kraljevu.