Др Драган Арсић, специјалиста дечје хирургије
(1951. – 2024.)

Данас је у Краљеву, после теже болести, преминуо др Драган Арсић, специјалиста дечје хирургије и дугогодишњи директор Здравственог центра ”Студеница”.

Др Драган Арсић је рођен 22.марта 1951. године у Мушникову, Општина Призрен. Медицински факултет је завршио у Београду 1977. године, а специјалистички испит из дечје хирургије положио је 1985. године, такође у Београду.

У Здравственом центру ”Студеница” радио је од 1977. године као лекар опште праксе у Служби опште медицине и Служби хитне помоћи.

Од 1985. године је радио као лекар специјалиста у Служби за дечју хирургију. Током 1989. године био је на стручном усавршавању на Дечјој хируршкој клиници у Београду.

Функцију в.д. директора Здравственог центра ”Студеница” обављао је у два наврата од децембра 2000. до јула 2001. године и од 26. јула до 15. децембра 2002. године. Од 16. децембра 2002. до 16. јануара 2012. године био је директор Здравственог центра ”Студеница” Краљево, када је наша установа међу првима у држави спроводила реформе у здравству и била део многих значајних пројеката. Као такав, наш Здравствени центар је вишеструко награђиван, а 2006. године је наша Општа болница добила ласкаво државно признање ”Најбоља болница у сталном спровођењу квалитета рада.

Пензионисан је 22.марта 2016. године.

Памтићемо га по снажној енергији којом је мотивисао своје сараднике да све постављене задатке обављају педантно и благовремено.

Комеморативни скуп поводом смрти др Арсића ће се одржати у петак, 26. јануара у 9:30 часова у ресторану хируршке болнице, а сахрана ће се обавити истог дана у 12:00 часова, на старом гробљу у Краљеву.